Nieuws

Nieuwe tegels toegevoegd aan Tilburgse Walk of Fame

28 april 2026

De Tilburgse Walk of Fame aan de Spoorlaan is opnieuw uitgebreid met een aantal bijzondere namen.

Eerbetoon aan Paul Watty

Kunstenaar Paul Watty, geboren en getogen in Tilburg, kreeg eind april zijn eigen tegel op de Walk of Fame. Watty is bekend om zijn kleurrijke muurschilderingen die het straatbeeld in Tilburg en ver daarbuiten verrijken. Met zijn werk draagt hij al jaren bij aan een levendige, herkenbare stad en inspireert hij bewoners én bezoekers. Zijn tegel werd feestelijk onthuld in het bijzijn van familie en vertegenwoordigers van de gemeente.


Muurschildering van Watty op de Pijnboomflat


Vrouwen in de spotlight op de Walk of Fame

Eerder dit jaar, op Internationale Vrouwendag zijn er al drie nieuwe tegels toegevoegd voor vrouwen die een belangrijke maatschappelijke en culturele bijdrage leveren aan Tilburg.

  • Jacqueline Govaert – zangeres en songwriter, bekend als frontvrouw van Krezip en internationaal gelauwerd artiest.
  • Hind Hakki – muzikant, performer en docent, die als eerste vrouwelijke MC afstudeerde aan de Rockacademie in Tilburg en zich inzet voor emancipatie en talentontwikkeling.
  • Hülya Özdemir – maatschappelijk betrokken Tilburger, die zich met diverse initiatieven inzet voor inclusie, armoedebestrijding en vrouwenemancipatie.

Met deze nieuwe tegels wordt de diversiteit op de Tilburgse Walk of Fame verder versterkt en krijgen inspirerende vrouwen en makers de zichtbaarheid die zij verdienen.

Vakmanschap onder de voeten

De Walk of Fame bestaat uit speciaal ontworpen tegels met de namen van de bekende Tilburgers. Zoontjens verzorgde opnieuw het leveren en leggen van de tegels, waarbij de tegel geproduceerd is in samenwerking met ons zusterbedrijf Struyk Verwo Infra. Een samenwerking waarin vakmanschap, duurzaamheid en trots op Tilburg samenkomen. De Walk of Fame groeit hiermee verder uit tot een mooie route vol verhalen, waarin Tilburg zijn iconen letterlijk een vaste plek in de stad geeft.

Foto’s: Joris Buijs 

Ander nieuws lezen?